Admin

SB Sabornog hrama prvak Evrope

Podijeli vijest

Ekipa SB sabornog hrama osvojila je titulu šampiona Evrope u minifudbalu. Naš šampion je u velikom finalu savladao šampiona Rumunije ekipu Ajax Galati rezultatom 4:1. Hram je odlićno odigrao turnir i sa svih šest pobjeda došao do titule najbolje ekipe Evrope u minifudbalu. U grupnoj fazi je sigurnom igrom savladao predstavnike Rumunije, Španije i Grčke i sa prve pozicije se plasirao u elimininacionu fazu. U 1/8 finala naš šampion je bio siguran protiv mađarskog šampiona, SZSCDSE-ECECE,savladavši ga rezultatom 5:1. U četvrfinalu je savladan je šampion Grčke ekipa Magufana FC u veoma tvrdom i zahtjevnom meču, rezultatom 2:1 U polufinalu savladana Zira iz Azerbedžana 2:1, koja se pokazala kao izuzetno dobra i tehnički potkovana ekipa. Koliko su bili dominantni na ovom turniru dokaz je i do da je za najboljeg igrača izabran Ivan Tomašević, a najbolji golman je rajko Grujić.Hram je u prošlogodišnjem izdanju ovog takmičenja zauzeo treće mjesto i tada se vidjelo da ova ekipa ima veliki kvalitet. Da podJsetimo da je ovo druga titula prvaka Evrope jer je Dadi - Eurozox titulu osvojio prije nekoliko godina.Sve u svemu veliki uspjeh za naš minifudbal i nadamo se da ovdje nije kraj jer nam u ovoj godini predstoje još dva takmičenja i sa pravom se nadamo novim uspjesima. Na kraju da i ovim putem ćestitamo igračima i rukovodstvu Hrama na velikom uspjehu.